Zpět na titulní stranu - VOJTa Herout
Cz En
Kontakt:
 
VOJTa Herout
+420 774 376 880
vojtaherout@gmail.com
Tip pro návštěvníky:
 
věděli jste, že se vám při najetí myší nad náhled fotografie ukáže datum pořízení snímku?

 
Fote se mnou 35 - klíče
Pondělí, 20. června 2016
 
"Foťte se mnou" byl můj fotografický projekt pro školní rok 2015/16. Měl hlavně mne samotného přivést zase po čase k trošku větší hravosti a tvořivosti při focení.
Posledním tématem byly v týdnu od 20. do 26. června 2016 "klíče".
(Facebook zde: www.facebook.com/events/1143389312368971)
 
PS.: Tohle téma tady bylo podruhé, dokonce ne až po tak dlouhé době. Byl jsem zvědavý, jak moc pozorně to kdo vlastně sleduje ;-)
 
Už jen pro pořádek jsou pod fotkou kompletní "pravidla".
 
Aktualizace, čtvrtek 30. června 2016
Rád bych poděkoval všem, kdo se se mnou v uplynulých měsících pustili do téhle výzvy! Věřím, že jste si užili i spoustu legrace ;-)
Můj příspěvek do posledního tématu najdete dole pod čarou a všechny tři snímky od ostatních účastníků spolu s krátkým komentářem ještě o kousek níž.

 
Foťte se mnou 35
Klíčem k dobré fotografii pro tento týden budou klíče ;-)
Pravidla akce:
 
Kdo fotí?
Já + kdokoliv bude mít chuť a nápad.
 
Kdy fotí?
Nové téma vyhlásím každé pondělí. Na realizaci budete mít týden, téma bude uzavřeno vždy v neděli ve 23:59:59.
Focení bude probíhat po celý školní rok - poslední téma budu vyhlašovat 20.6.2016, takže pokud jsem se při počítání na prstech neseknul, čeká vás celkem 43 různých předmětů.
 
Co se fotí?
Objekty denní potřeby dle zadání zde na webu www.vojtaherout.com
 
Jak se fotí?
Kreativně! Samozřejmě je důležité, aby byl na fotografii předmět dle zadání poznat. Rozhodně ale na snímku nemusí být sám!
 
Kdo vyhraje?
Vyhraje každý, kdo si vyhraje!
Nejde o soutěž a nebude se tedy nic hmotného vyhrávat (protože jsem pořád jen fotograf a ne bohatá banka ;-) ).
 
Jak se zúčastnit? Co s fotografií, když ji vyfotím?
Jsou dvě možnosti - buď ji nahrát na Facebookové stránky pod pro tyto účely vytvořenou akci (odkaz najdete vždy hned za vyhlášeným předmětem na těchto stránkách) a nebo mi ji můžete poslat mailem na vojtaherout@gmail.com. Ta druhá možnost je tu pro ty, kteří Facebookem, či sociálními sítěmi obecně, nevládnou.
 
A kde budou výsledky?
S vyhlášením nového tématu každé pondělí zveřejním svoji vlastní fotografii + několik dalších fotografií, které mne zaujmou, zde na webu. Záměrně říkám "několik", protože v tuhle chvíli pochopitelně netuším, jestli nakonec budu celý rok fotit sám, nebo se ke mně třeba občas někdo přidá a nebo nakonec budu vybírat z desítek fotek každý týden.
 
Kolik fotek?
Každý se může zúčastnit jednou fotkou týdne. Lidi, kteří do jednoho tématu nahrají víc než jednu fotku, automaticky nebudou bráni v potaz. Tohle pravidlo může působit přísně, ale je třeba se už dopředu bránit těm, kteří víc než v kvalitu věří v kvantitu ;-)
 
Jak velké fotky?
Nepotřebujeme je tisknout, takže postačí kolem 800px delší strany. Ostatně u mne na webu ve vyhlášení stejně budou v rozlišení 590px širší strany.
 
Kdo rozhoduje o vybraných fotkách?
V nadsázce i bez ní mohu říct "já, já, já, jenom já" ;-)
Je to spíše taková akce pro moje kamarády a známé, takže nebude žádné složité porotcování (samozřejmě o výsledku rozhoduje kreativita, ne míra známosti ;-) ).
Hlasování pod fotkami na Facebooku nebude mít žádný vliv na moje rozhodování, to vám můžu svatosvatě slíbit. Já stejně říkám, že taková "všelidová" hlasování ve výsledku ukazují jen kdo má kolik známých a ne jaká je skutečná kvalita díla ;-)
 


Můj snímek pro tento týden:
Foťte se mnou 35
Každý máme klíče od svých tajných místností ;-)
Nikon D4 + Sigma 35/1.4 DG HSM ART


Posledního tématu se zúčastnili 3 vpravdě nejaktivnější. Tentokrát tedy nahrávám s velkým poděkováním všechny tři snímky:
 
Foťte se mnou 35
Igor byl nejaktivnějším mailovým přispěvatelem ;-)
© Igor Kostovčík, 2016
Foťte se mnou 35
Zdeněk vynechal jen minimum témat (OMLUVA, tak prý ani jediné nevynechal!) a jeho fotky patřily často mezi ty vybrané!
© Zdeněk Fišr, 2016
Foťte se mnou 35
A Majka byla snad úplně ze všech nejaktivnější a jako první (a dost možná i jako jediná) si všimla, že téma klíč(e) je ve výzvě podruhé ;-)
© Marie Majka Dobiášová, 2016
Předchozí téma "víno" najdete v minulém článku.
 

Warning: mysql_fetch_array(): 15 is not a valid MySQL result resource in /mnt/data/accounts/a/abulafia/data/www/vojtaherout.com/clanek.php on line 134
Fotografie související s článkem

       K tomuto článku se neváže žádný snímek z galerie.
© Design & fotografie & kódování by VOJTa Herout, 2004-2015
 
Všechny zde publikované fotografie a texty jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000, §11 a bez svolení autora je tedy jakékoliv jejich užití zakázáno! polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi