Zpět na titulní stranu - VOJTa Herout
Cz En
Kontakt:
 
VOJTa Herout
+420 774 376 880
vojtaherout@gmail.com
Tip pro návštěvníky:
 
věděli jste, že se vám při najetí myší nad náhled fotografie ukáže datum pořízení snímku?

 
Čtvrtfinále na Staroměstském náměstí
Čtvrtek, 12. května 2011
 
Český hokejový tým se po roce opět na mistrovství světa probojoval do vyřazovacích bojů a v Praze na Staroměstském náměstí tak město instalovalo dvě obří obrazovky, aby se fanoušci mohli "vyřádit". Protože jsem na žádné z předchozích projekcí v minulých letech nebyl, rozhodl jsem se letos vyrazit do davu a samozřejmě nafotil i nějaké ty fotografie. Vlastně ty důvody byly prozaičtější - v půl páté jsem měl jedno focení kousek od náměstí a v pět jsem potřeboval fotit zase u Náměstí republiky, takže jsem se stejně pohyboval kolem a spojil tak příjemné s užitečným (tedy vlastně ve správném pořadí užitečné s příjemným)
 
fanousek s ceskou vlajkou
Fanoušek s českou vlajkou
Nikon D300 + Sigma 70-200/2.8 II EX APO DG MACRO HSM, čas 1/640 s, clona 5.6, ISO 200
Vlajky zaplavily centrum
Náhodný kolemjdoucí - dejme tomu cizinec z nehokejové země - by pouze podle obrázku ze středečního odpoledne jistě posuzoval Čechy jako vlastenecký národ. Spousta vlaječek na autech, fanoušci v dresech, zabalení do vlajek jiní s trumpetkami. Fakt, že naše vlastenectví úzce souvisí především se sportovními akcemi a ještě pouze v případě úspěchu nechme stranou.
Již od časného odpoledne se centrum Prahy plnilo fanoušky, ulice i restaurace jimi byly doslova napěchovány.
 
dav fanousku na Staromestskem namesti
Dav fanoušků na Staroměstském náměstí - fotograf prostě občas musí řešit situaci s nadhledem ;-)
Nikon D300 + Sigma 10-20/4-5.6 EX DC HSM, čas 1/500 s, clona 4.0, ISO 200, CPL BW 77mm
Jak přijít o první třetinu
Jak jsem psal už na úvod, za vším hledej (nikoliv ženu, jak by mohlo někoho napadnout) práci. Často se setkávám s názorem, že my živnostníci se máme, když si můžeme čas zařídit podle svého, ale ono to prostě ne vždy jde. Když si domluvíte focení a klient za vámi jede z Brna, těžko mu pár hodin před tím zavoláte, jestli by focení nešlo přesunout, když je ten hokej. A jsou fotografie, které vyžadují speciální světlo, které třeba na určitá místa dopadá jen několik (desítek) minut denně (samozřejmě když je hezké počasí, správně roční období, atd.).
První gól jsem tedy neviděl, ale jen slyšel (byl jsem zrovna na ulici nedaleko projekce) a druhý zrovna tak. Jen to nebyl řev z náměstí, ale z restaurace kousek od Náměstí Republiky.
 
co na to asi mistr jan
Co na to asi Mistr Jan?
Nikon D300 + Sigma 70-200/2.8 II EX APO DG MACRO HSM, čas 1/640 s, clona 5.6, ISO 200
Konec dobrý...
...všechno dobré a já nakonec v průběhu druhé třetiny dokráčel zpět na "Staromák"
Podle plánu jsem vyběhl na věž (no jasně, předtím jsem musel v pokladně zaplatit alespoň 20,-Kč a to ještě nebýt novinářského průkazu, byl jsem chudší o dalších třicet). Že můj nápad nebyl originální dokazovalo několik fotografů z renomovaných deníků i odjinud.
Třetí třetinu jsem trávil v davu a po dvou gólech od Jaromíra Jágra se dočkal i nějakého výraznějšího fandění ;-)
 
mexicka vlna pred velkoplosnou projekci
Mexická vlna před velkoplošnou projekcí
Nikon D300 + Sigma 10-20/4-5.6 EX DC HSM, čas 1/160 s, clona 5.6, ISO 200, CPL BW 77mm

Warning: mysql_fetch_array(): 15 is not a valid MySQL result resource in /mnt/data/accounts/a/abulafia/data/www/vojtaherout.com/clanek.php on line 134
Fotografie související s článkem

       K tomuto článku se neváže žádný snímek z galerie.
© Design & fotografie & kódování by VOJTa Herout, 2004-2015
 
Všechny zde publikované fotografie a texty jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000, §11 a bez svolení autora je tedy jakékoliv jejich užití zakázáno! polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi