Zpět na titulní stranu - VOJTa Herout
Cz En
Kontakt:
 
VOJTa Herout
+420 774 376 880
vojtaherout@gmail.com
Tip pro návštěvníky:
 
věděli jste, že většinu ze zde vystavených fotografií můžete zakoupit, a už jako umělecké dílo v rámu nebo jako licenci k užívání v jakékoliv podobě?

 
Bilance veskrze fotografická
Úterý, 03. ledna 2012
 
Rok se s rokem sešel a já bych se rád nenápadně ohlédl zpět a, jsa milovníkem statistik, spočítal si, co se povedlo více a co méně.
 
Bilance veskrze fotograficka
2011
Asi jen těžko můžu takovou rekapitulací začít jinak, než zmíněním své doposud asi nejslavnější fotografie.
Snímek Václav Havel nakukuje byl mezinárodní porotou vybrán jako vítězný v soutěži Czech Press Photo v kategorii Lidé, o nichž se mluví!
I vzhledem k úmrtí Václava Havla tak bylo těžké jej ve sdělovacích prostředcích ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 minout. Samozřejmě se stal také nejzobrazovanější fotografií na webu VojtaHerout.com s téměř 2.000 zobrazení.
To nejčtenější článek, tipy na vánoční dárky pro fotografa, se dostal pouze na 650 zobrazení.
 
Nejvíce návštěvníků na web zavítalo z Facebooku a Fotoaparátu, hodně také z osobních stránek kolegů Ondry Prosického, Martina Kozáka a dalších.
Ve vyhledávačích převážil Google nad Seznamem více než dvojnásobně i přes to, že na heslo "Václav Havel fotografie" zobrazuje Seznam.cz moje stránky na prvním místě absolutně (stav leden 2012).
 
Bilance veskrze fotograficka
Fotografie Václav Havel nakukuje v grafice večerních zpráv na Nově, 19.12.2011
Inu, ne všude používají moji fotografii podle práva.
(printscreen z webu voyo.nova.cz)
Během celého roku opět převažovalo komerční focení, on i fotograf na volné noze potřebuje udělat pár snímků, aby nemusel jíst po celý rok jen chléb a pít vodu.
V absolutních číslech bude nejvíc vyčnívat fotografování nemovitostí. V roce 2011 jsem za účelem focení navštívil cca 230 bytů a nebytových prostor a cca 80 rodinných domů a vil. A to už nějaký ten čas prostě spotřebuje. Reference z interiérových focení najdete spíše než na VojtaHerout.com na webu Nafotime.cz, kde prezentuji výsledky komerčních focení.
 
I přesto, že jsem se loni (2011) rozhodl obejít se bez placené reklamy se zvýšil počet nafocených svateb. Z 10 v roce 2010 na 12. Vzhledem k tomu, že jsem v lednu prohlašoval, že 10-15 by byl ideální počet, je výsledek dostačující. I svatební reference najdete spíše na Nafotime.cz
 
Horší už to bylo s mojí oblíbenou disciplínou, s focením sportu. Od ledna do prosince jsem se podíval celkem na 14 sportovních akcí, což je trochu málo. Asi si budu muset dát pro rok 2012 nějaký sportovně-fotografický závazek! V paměti mi nicméně za uplynulý rok uvízlo hlavně focení na zimní olympiádě mládeže v Liberci (více fotografií opět na Nafotime.cz) či FMXová exhibice Horsefeathers Jam (celá série zde).
 
Jako povedené také hodnotím všechny tři zahraniční výpravy, v lednu s kolegy z Fotopivo.cz do Benátek, v červenci na dovolenou do voňavé Provence a v září krátké zastavení u bavorského zámku Neuschwanstein (o tom, že bylo nejen krátké, ale také úzké, si můžete přečíst v článku Fotografická výprava na Neuschwanstein).
 
Co se letos (tedy 2011) nestihlo/nepodařilo, bylo tradiční PéeFko, takže bych rád všem návštěvníkům webu popřál vše nejlepší v novém roce, hlavně hodně zdraví a samozřejmě taktéž po fotograficku dobré světlo. Budu rád, když mi zachováte přízeň a myslím, že mohu slíbit, že další články nebudou tak suchopárné, jako je tato rekapitulace ;-)
 
Sledovat moje počínání můžete také na sociálních sítích:
Google+
Facebook
Twitter

Warning: mysql_fetch_array(): 14 is not a valid MySQL result resource in /mnt/data/accounts/a/abulafia/data/www/vojtaherout.com/clanek.php on line 134
Fotografie související s článkem

       K tomuto článku se neváže žádný snímek z galerie.
© Design & fotografie & kódování by VOJTa Herout, 2004-2015
 
Všechny zde publikované fotografie a texty jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000, §11 a bez svolení autora je tedy jakékoliv jejich užití zakázáno! polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi